Solar - Technika


Technika
Urządzenia solarne


Kolektor wakum-rurowy CPC Allstar

Nasz kolektor wakum-rurowy CPC Allstar jest specjalistą do racjonalnego przygotowania ciepłej wody. Kolektor wakum-rurowy CPC Allstar, opracowany został specjalnie do przygotowania ciepłej wody w małych gospodarstwach jednorodzinnych.

Zastosowany jest on jako kolektor Stand-Alone (samodzielna jednostka), który przygotowuje ciepłą wodę jako jedyny kolektor. Nie istnieje możliwość połączenia go z dalszymi modułami kolektorów.

Pomimo małego zapotrzebowania powierzchni dachowej, w stosunku do pospolitych kolektorów płaskich, w okresach jesiennych, zimowych i wiosennych osiąga zdecydowanie większe uzyski energii. I to przy szczególnie korzystnym stosunku Cena/Osiągi.

Kolektor CPC Allstar stanowi technicznie dojrzały produkt o znakomitej jakości i wykonaniu. Przy jego opracowaniu, wykorzystane zostały właściwości z wieloletnich doświadczeń pracy kolektorów CPC Paradigma w połączeniu z najnowszymi wiadomościami z dziedziny technologii wykonawstwa. Umożliwiło to wykorzystanie wysokowydajnej zasady "termosu" ze zwierciadłami CPC z jednoczesnym zachowaniem koncepcji gotowo-zmontowanej jednostki kolektora. Jednocześnie, kolektor ten pod względem zastosowania, został skonstruowany i zoptymalizowany wyłącznie do przygotowania ciepłej wody w domkach jednorodzinnych.

Jego podłączenia znajdują się w środku u góry i są, patrząc z ziemi, niewidoczne. Wymiary zewnętrzne obudowy zbieracza i przez to wykorzystanie materiału zostały zredukowane do niezbędnego minimum, co z kolei prowadzi do bardzo krótkiego czasu amortyzacji.

Duży udział wysokowartościowego, bezproblemowego w recyclingu, aluminium wytworzonego przy dużym udziale energii wodnej, chroni zarówno środowisko jak i portfel klienta nabywającego system solar. Optymalne wykonanie, łatwa w montażu i demontażu konstrukcja oraz zastosowanie wyłącznie materiałów o możliwości ponownego zastosowania, dają pozytywny bilans kolektora CPC Allstar w ochronie środowiska.

Moduły o wielkości 3,2 m2 i 4,0 m2 powierzchni czynnej z 16 lub 20 rurami o długości 1,80 m, zapewniają bardzo wysoki uzysk energii poprzez kolektor CPC Allstar, a jednocześnie umożliwiają, zwyczajowo dla kolektorów Paradigma, szybki i łatwy montaż na dachach skośnych, płaskich oraz ścianach budowli.

Szybkie wykonanie orurowania kolektora, możliwe jest poprzez bezpośrednie połączenie śrubunkowe przewodów solar SPEED 12 mm. Alternatywnie możemy wykorzystać zestaw węży falistych CPC SPEED Allstar 12 mm z elastycznymi przewodami umożliwiającymi przejście przez dach w jednej dachówce wentylacyjnej. W obydwóch przypadkach zastosowane zostają tylko odporne na długotrwałe, wysokie temperatury, połączenia z pierścieniami zaciskowymi.

Bezproblemowa praca w ciągu całego życia kolektora CPC Allstar, gwarantowana jest zastosowaniem wysokowartościowych, niekorodujących sprawdzonych materiałów. Na tej podstawie udzielamy komfortowego, 5-cio letniego okresu gwarancji, a do tego na rury szklane 10-cio letniej gwarancji.

Kolektory CPC Allstar dostępne są tylko w ramach cenowo korzystnych, kompletnych pakietów.Aktualnie w ofercie

Promocja na klimatyzację

Jeśli zapiszesz się do naszego newslettera, nabywasz prawo do rabatu.............NOWOCZESNE OGRZEWANIE SCIENNE

NOWOCZESNE OGRZEWANIE SCIENNE Utrzymanie komfortu cieplnego w pomieszczeniach jest podstawowym celem działania instalacji grzewczej.


Newsletter

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać nasz newsletter.


SOLAR, ul. Wawozowa 21 lok 47, 02-796 Warszawa, e-mail:
http://www.fruitysite.net
ogrzewanie ścienne - kolektory słoneczne Warszawa - klimatyzatory Warszawa - ogrzewanie ścienne